Jdi na obsah Jdi na menu
 


Investice

 

Volné finanční prostředky by se podle mě měli investovat do ochrany areálu a hrací plochy před přibývajícím vandalizmem, kdy se na hřišti schází skupinka vandalů, ničí zařízení areálu, pije zde tvrdý alkohol a užívá drogy. Každý den po nich následky jejich „zábavy“ uklízím a  sbírám po nich prázdné obaly od alkoholu a drog. Naposledy tento týden zcela zlikvidovali venkovní osvětlení na kabinách. Ničí hrací plochu, ničí střídačky a zařízení areálu.

 Je potřeba oplotit hřiště a  pokud to počítám, tak by se dala za ušetřené peníze za sekačku oplotit jeho celá polovina. Toto je má priorita. Oplotit hrací plochu proti neoprávněnému vstupu a tím nadměrného zatěžování trávy. A také vybudovat malé tréninkové hřiště za klubovnou.

 

tn01-0201-s1.jpg

Věřím, že na nízké oplocení hrací plochy naleznu ze strany OÚ větší podporu a to i  finanční, oplocení by vyřešilo hned několik problémů najednou. Ochranu hrací plochy před každodenním zatěžováním, kdy  na hřišti hraje fotbal kdo chce, hřiště přestane být zkratkou, občanům při cestě na středisko, do hospody, domů, kdy jsou přes hřiště vyšlapávány cestičky a hřiště přestane být prostorem pro venčení psů. Kolem celého hřiště budou rozmístěny upozorňující tabulky,  že je zakázán vstup na hrací plochu a je zde zakázán volný pohyb psů. Tím znesnadním i vandalům přístup na střídačky, které si díky jejich aktivitě též zasluhují rekonstrukci. I ve spolupráci s obecní policií se takto oplocené hřiště lépe uhlídá.

 Fotbalový areál je ve středu obce a měl by obec reprezentovat, proto je zde  nutné vybudovat i důstojné sezení pro fanoušky sportovních akcí. 

 

 Zdeněk Stibal