Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pálení 2012

22. 6. 2012

carodejnice_tisk_0-4.jpg 
Ještě si dovolím vzpomenout na letošní Pálení 

       Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou. Konec dudna je na fotbalovém hřišti již každoročně ve znamení oslav odcházející zimy a příchodu jara. Udržujeme tento  velmi starý a lidový zvyk  a těší nás, že se v tuto noc lidé scházejí u našeho ohně  a slaví s námi příchod jara. Letošní  poslední dubnový den se snad díky „čarodějnici zimě“, která nás dlouho držela doma a bránila společným setkáním, snad díky výjimečně krásnému počasí a snad i díky letošní společné organizaci s kulturním výborem se na „Arču“ a pak fotbalovém hřišti sešlo dle odhadů na  500 občanů naší vesničky ke společnému setkání. Je to přibližně třetina obce a tímto se toto naše „čarodějnické“ setkávání řadí k nevětším obecním akcím.
      Jsem rád, že se udržuje tato tradice našeho společného jarního setkávání, a jsem rád, že k tomu, věřím hezkému  setkávání mohu společně s dalšími členy FK přispět.
   Je hezké vidět v dnešní uspěchané a nelehké době tolik kamarádství přátelství a touze se potkat se známými. Určitě nebylo vše na jedničku, ale věřím , že o to nám nešlo, šlo o to se vidět , popovídat si a bez přetvářky se pobavit. A to na jedničku bylo! Jsem o tom přesvědčen, protože domů jsem odcházel za ranního rozbřesku a přesto u vyhaslého ohně stále sedělo hodně lidí.
    Už těším na vás na všechny na nějakém tom našem dalším vesnickém „tmemení“. Protože co je krásnějšího na životě v malé obci než to, že se známe, pozdravíme a vzájemně si pomůžeme, třeba jen milým slovem...
 
                            Za FK 1.FC Líbezníce všem děkuje Zdeněk Stibal